Książka z jajem, czyli… wielkanocna wymiana książkowa! :)

książka z jajem 2016

Czy prezenty muszą znajdować się koniecznie pod choinką? A może by tak wprowadzić nową tradycję i szukać paczki pod… koszyczkiem? 😀 Zapraszam serdecznie do akcji „Książka z jajem”, czyli wielkanocnej wymiany książkowej!

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o… książki! Dostawanie książek przez cały rok to coś, co cieszy każdego książkomaniaka. Ale o jakim JAJU mowa? Z czym Wam się kojarzy jajo? Mnie z dowcipem, zabawną niespodzianką, czymś, co poprawia humor. Oczywiście są też bardziej oczywiste skojarzenia, jak chociażby pisanka, Wielkanoc i żółtko. 🙂 I tu pole do popisu dla kreatywności. Rusza jajcarska burza mózgów! 🙂

Żeby nie przedłużać, podaję zasady wielkanocnej wymiany „Książki z jajem”:

Prezentem dla naszego odbiorcy ma być nie tylko książka/i, ale i JAJO (tu liczy się kreatywność! :))

1. Do zabawy zapraszam osoby, które prowadzą bloga (niekoniecznie książkowego)/posiadają konto na lubimyczytac.pl. Zgłoszenia zamieszczamy w komentarzu po tym wpisem, podając maila, aby potwierdzić swój udział w akcji wymiankowej.

2. Zapisy do wielkanocnej wymiany trwają od 15 lutego do 29 lutego 2016 roku.

3. Wymiankowa przesyłka powinna zawierać książkę/i (liczba książek zależy od hojności nadawcy, minimum to wartość jednej nowej książki, czyli około 40 zł) plus JAJO, czyli coś dowcipnego, kreatywnego i… jajcarskiego. 🙂 Pamiętajmy, żeby tym dodatkiem nikogo nie urazić, więc nie przesadzajmy z żartobliwością owego „gadżetu”.

4. Książki wymiankowe nie mogą być stare, zniszczone, w bardzo złym stanie (chyba że odbiorca zażyczy sobie pozycji archiwalnych). Nie muszą to być książki nowe, mogą pochodzić z naszej biblioteczki (jeśli ich stan jest bardzo dobry). Pamiętajmy o wzajemnym szacunku!

5. Losowanie par akcji „Książka z jajem” odbędzie się 1 marca 2016 roku. Tego samego dnia opublikuję listę wymiankowych par w formie wężyka (ja wysyłam do X, a X wysyła do Y, a Y do Z).

6. Wymiana adresów nastąpi po ogłoszeniu wyników losowania. Skontaktuj się z osobą, dla której przygotowujesz paczuszkę i postaraj się trafić w jej gust. Odbiorca może przedstawić swojemu darczyńcy krótką listę upatrzonych książek albo wskazać, które gatunki są jego ulubionymi (profil na lubimyczytac.pl może okazać się bardzo pomocny! ;)) Nie zapominajmy o jajcarskim akcencie, czyli wesołej niespodziance!

7. Przesyłka MUSI zostać wysłana z potwierdzeniem nadania na własny koszt!

8. Po otrzymaniu przesyłki pamiętajmy o poinformowaniu o tym naszego darczyńcy (albo mnie, a ja poinformuję odpowiednią osobę). Niepewność i martwienie się o paczkę są zdecydowanie niewskazane! 🙂

Jeśli masz ochotę, zrób zdjęcie przed wysyłką/po otrzymaniu paczki i podeślij do mnie na adres: stworek.vel.oka@gmail.com

9. Paczki wymiankowe powinny zostać wysłane do 15 marca 2016 (chcemy na Wielkanoc cieszyć się książką i jajem :)). Oczywiście zdarzają się wypadki losowe i dotarcie niektórych przesyłek może się opóźnić, ale postarajmy się tego uniknąć 🙂 Każdy, kto zgłasza się do zabawy, odpowiada za wysłanie prezentu (uczestnik, nie organizator). Pamiętajmy o tym, że wymiana ma być przede wszystkim dobrą zabawą, a nie postępowaniem typu „chcę dostać, ale nie wyślę”.

10. Nie uszczęśliwiajmy drugiej osoby na siłę. Nie starajmy się przekonać kogoś do swojego ulubionego gatunku, lepiej sprezentować coś, co naprawdę ma szanse się podobać. Wczujmy się w sytuację drugiej osoby 🙂

11. Każdy chętny do udziału w akcji „Książka z jajem” zgłasza się w osobnym komentarzu. Jeśli dwie osoby zgłoszą się w jednym komentarzu, będę traktowane jako jeden uczestnik.

Nie ponoszę odpowiedzialności za nieuczciwych uczestników, którzy nie wyślą swojej paczki ani też za niezadowolenie odbiorców, bo nie dostali tego, czego się spodziewali. Nie jestem w stanie kontrolować wszystkich zgłoszeń, bo nie wiem, kto siedzi po drugiej stronie komputera. Wasze adresy do wysyłki przyjmuję nie ja, ale wymieniacie się nimi sami, proszę więc, aby każdy postępował uczciwie i brał za siebie odpowiedzialność. Organizuję tę akcję, aby zebrać wszystkich chętnych w jednym miejscu, a reszta należy do Was. I pamiętajmy, że liczy się zabawa, a nie sam fakt otrzymania prezentu.

Małe podsumowanie:

Zgłoszenia pod tym wpisem (podaj maila) do 29 lutego 2016
Ogłoszenie listy wymiankowej – 1 marca 2016 – KLIK!
Wysyłka paczek wymiankowych do 15 marca 2016

Wymiana dojdzie do skutku przy min. 10 zgłoszeniach.

Będę wdzięczna za:
– dołączenie do obserwatorów/polubienie strony na facebooku
– umieszczenie banerka u siebie na blogu/FB – im nas więcej, tym weselej!

Proszę przemyśleć swoje uczestnictwo, bo po zgłoszeniu w komentarzu wycofać się nie można.

(Inspiracją do „Książki z jajem” była wymianka świąteczna zorganizowana przez Królową Moli 🙂 Dziękuję!)

Do dzieła! 😀